RodziceUczniowie

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia w naszym kraju odbył się już dwudziesty ósmy raz Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku cała Polska grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Jak co roku społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach wspierała ten szczytny cel. W zbiórkę pieniędzy zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. W szkole opiekę nad akcją sprawowały panie: Monika Nowak-Matysek, Agnieszka Nieckula, Marta Ryś i Edyta Śmigielska. Pieniążki do puszek zbierali nasi szkolni wolontariusze: Gabriela Białek, Bartłomiej Miśkiewicz, Rozalia Gałek, Wiktoria Latosińska, Katarzyna Libuda, Maja Żwirek.  W sumie udało się zebrać 6022,78 zł.

Ta duża kwota jest wynikiem wielu akcji zorganizowanych na terenie naszej szkoły jak i poza nią. Odbyły się między innymi:  coroczna akcja licytacji ciast, tortów i innych smakołyków, kiermasz używanych zabawek i książek oraz zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy poza terenem szkoły.

Wszystkie akcje cieszyły się jak zwykle dużym zainteresowaniem dzieci. Ciasta były pyszne, licytacja i kiermasz wzbudziły duże emocje. Zarówno starsze jak i młodsze dzieci chętnie dzieliły się swoimi zabawkami, aby wspomóc tegoroczny Finał.

Cieszymy się, że mamy w naszej szkole i okolicy tyle osób chętnych do pomagania innym. Dziękujemy więc wszystkim darczyńcom za okazane serce i życzliwość!

Opracowanie: Agnieszka Nieckula

Fotogaleria: Monika Nowak-Matysek

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close