RodziceUczniowie

Akcja „Bezpieczne ferie „

W dn. 22.01.2020 r. naszą szkołę ponownie odwiedził sierżant sztabowy pan Paweł Kusiak. Tym razem przyjechał w ramach akcji „Bezpieczne ferie”, aby opowiedzieć uczniom naszej szkoły, o tym jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.30. Najpierw pan Paweł Kusiak przybył z wizytą do maluchów z oddziału przedszkolnego. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały przedstawiciela policji. Następną grupą dla której pan policjant przeprowadził prelekcję byli uczniowie klas I-III. Natomiast o godzinie 10.30 reszta uczniów naszej szkoły miała okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Podczas tych spotkań dzieci i uczniowie dowiedzieli się jak i gdzie bezpiecznie bawić się, jak zachowywać się na stoku narciarskim i lodowisku, co robić gdy będą sami w domu. Bardzo ważne było uwrażliwienie uczniów na wszelkiego rodzaju zagrożenia jakie mogą wystąpić w czasie ferii zimowych. Pan Paweł przypomniał numery alarmowe na które należy dzwonić w sytuacjach niebezpiecznych.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się „magiczna” tuba dzięki której przedszkolaki i uczniowie klas starszych mogli zobaczyć, jak ważne jest noszenie odblasków. Na koniec pan Kusiak zachęcił uczniów do wzięcia udziału w konkursie na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”

O dużym zainteresowaniu uczniów tematem bezpieczeństwa świadczyły liczne pytania, zadawane po zakończonych prelekcjach.

Akcja „Bezpieczne ferie” przeprowadzona w naszej szkole z pewnością pozwoli dzieciom przyjemnie i bezpiecznie spędzić tegoroczne ferie.

Opracowanie: Anna Piwko

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close