RodziceUczniowie

Gminny konkurs ekologiczny uczniów klas VI-VII „Ekologię znamy i o środowisko dbamy”.

Ekologia to obecnie bardzo ważny element naszego życia. Uczniowie poznają na lekcjach biologii i geografii podstawy teoretyczne procesów i zjawisk ekologicznych. W regionie, w którym żyją oraz w swoich domach mogą wprowadzać zdobytą wiedzę w życie. Służą temu również szkolne konkursy przedmiotowe i tematyczne.

W dniu 6 marca 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzawach odbył się  I Gminny Konkurs Ekologiczny pt.”Ekologię znamy i o środowisko dbamy”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Pawłów oraz Dyrektora Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Wzięło w nim udział 23 uczniów z ośmiu szkół podstawowych naszej gminy.

Uczniowie rywalizowali między sobą udzielając odpowiedzi na pytania w trzech kategoriach:

  1. podstawy ekologii, procesy i zjawiska ekologiczne,
  2. działania proekologiczne na terenie Gminy Pawłów,
  3. ochrona przyrody na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Konkurs zakończył się zwycięstwem uczennic: Aleksandry Mazur z PSP w Chybicach (nauczyciel przygotowujący do konkursu – Pani Barbara Głowacka) oraz Magdaleny Borkowskiej z PSP w Rzepinie (nauczyciel przygotowujący do konkursu – Pani Izabela Kusiak). Drugie miejsce zajął Mateusz Sokalski, uczeń z PSP w Szerzawach (nauczyciel przygotowujący do konkursu – Pani Izabela Kalisz i Pan Dariusz Kasprowicz). Trzecie miejsce przypadło zaś Julii Kwiecień, uczennicy  PSP w Łomnie (nauczyciel przygotowujący do konkursu – Pan Mariusz Wójcicki).

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach oraz organizatorzy konkursu gratulują zwycięzcom. Składamy także podziękowania pracownikowi Świętokrzyskiego Parku Narodowego Pani Paulinie Kozłowskiej za udział w pracach komisji oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu za kształtowanie postaw proekologicznych swoich wychowanków.

Opracowanie i fotogaleria: Dariusz Kasprowicz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button