Rodzice

I Gminny Konkurs Znajomości Lektur Szkolnych „Lekturowy Omnibus” – Szerzawy 2021

29 kwietnia 2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzawach odbyła się pierwsza edycja Gminnego Konkursu Znajomości Lektur Szkolnych „Lekturowy Omnibus”. Konkurs ten stał się doskonałą okazją do rozwijania pasji czytania i rozbudzenia zainteresowania utworami literackimi z kanonu lektur szkolnych. Miał także służyć kształtowaniu nawyku obcowania z dziełem literackim oraz promować czytanie jako wartościowy sposób spędzania czasu wolnego. Konkurs adresowany był do uczniów w dwóch grupach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII. Uczestnikom konkursu przyszło zmierzyć się z testem online przygotowanym na platformie internetowej Quizizz. Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia uczniowie poznali wyniki konkursu tuż po zakończeniu pracy z testem. Pytania konkursowe sprawdzały znajomość treści lektur szkolnych, w tym wiadomości z zakresu wydarzeń, losów bohaterów oraz pozostałych elementów świata przedstawionego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 14 uczniów, którzy wykazali się rozległą wiedzą z zakresu przeczytanych utworów literackich. Poniżej prezentujemy wyniki I Gminnego Konkursu Znajomości Lektur Szkolnych „Lekturowy Omnibus” w dwóch kategoriach wiekowych.

Uczniowie klas IV-VI:

I miejsce – uczennica PSP w Szerzawach: Magdalena Kalisz (opiekun: mgr Halina Świetlik);

II miejsce – uczennica PSP w Szerzawach: Luiza Jagiełło (opiekun: mgr Halina Świetlik);

III miejsce – uczeń PSP w Jadownikach: Mateusz Maciąg (opiekun: mgr Elżbieta Madej).

Uczniowie klas VII-VIII:

I miejsce – uczennica PSP w Godowie: Karolina Pająk (opiekun: mgr Alina Wojteczek);

II miejsce – uczennica PSP w Pawłowie: Karolina Latała (opiekun: mgr Edyta Turek);

III miejsce – uczennica PSP w Łomnie: Julia Kwiecień (opiekun: mgr Waldemar Jeziorski).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, upominki i pamiątkowe dyplomy. Uroczystego powitania i podsumowania wyników konkursu dokonała pani dyrektor Izabela Kalisz, która pogratulowała zwycięstwa laureatom konkursu oraz życzyła wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów szkolnych.

Podziękowania kierujemy również do Nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Organizatorem I Gminnego Konkursu Znajomości Lektur Szkolnych „Lekturowy Omnibus” była pani mgr Izabela Kalisz – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach. Przygotowaniem konkursu zajęły się panie: mgr Magdalena Rabajczyk, mgr Halina Świetlik i mgr Barbara Pożoga.

Opracowanie: M. Rabajczyk, H. Świetlik

Fotogaleria: M. Rabajczyk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button