RodziceUczniowie

MOC ŻYCZEŃ DLA BABCI I DZIADKA

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzawach oraz uczniowie klas II i III również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienia.

W dniach 21-24 stycznia w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka, podczas których przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych uczcili święto swoich ukochanych Babć i Dziadków. Były to dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. Dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków oraz inscenizacje bajek: „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Królewna Śnieżka”. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, teatr i skecze mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków!

Dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc  w zorganizowaniu słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości oraz małych artystów.

Opracowanie : M. Ryś

Fotogaleria: panie pracujące w klasach 0-III, rodzice

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close