Bez kategorii

„Myślę, więc nie śmiecę”.

W 28 Akcji Sprzątania Świata – Polska to hasło przewodnie. Nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.   Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

W dniu 23 września wszystkie klasy naszej szkoły włączyły się coroczną akcję. Młodsi uczniowie porządkowali teren i boiska wokół szkoły, zaś starsi udali się w kierunku miejscowości: Wymysłów, Tarczek, Świętomarz i Brzezie. Akcja „Sprzątania Świata” zakończyła się klasowymi ogniskami, grami  i zabawami na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli także możliwość integracji po okresie wakacyjnego odpoczynku. Należy przy okazji zauważyć, że ilość zebranych śmieci wzdłuż poszczególnych tras była znacznie mniejsza niż w latach ubiegłych. Wynika z tego, że wzrósł stopień świadomości ekologicznej i dbałości o środowisko  mieszkańców naszych miejscowości.

Dyrekcja szkoły i organizatorzy akcji składają podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu ognisk oraz Wydziałowi Ochrony Środowiska Gminy Pawłów za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i odbiór zebranych śmieci.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button