RodziceUczniowie

„Nie śmiecimy -sprzatamy -zmieniamy”

Akcja „Sprzątanie świata – Polska 2019” są to proste działania dzięki którym uczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i stajemy się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

W dniu 24 września 2019 roku Szkoła Podstawowa w Szerzawach włączyła się w akcję „Sprzątania świata w edycji 2019”. Wychowawcy i opiekunowie wraz z wychowankami udali się w wyznaczonych kierunkach w celu usunięcia śmieci zalegających wzdłuż dróg.

Klasy zerowe porządkowały plac zabaw, klasy 1-3 porządkowały plac szkoły i przyległe boiska sportowe, klasa 5a i 5b porządkowały pobocza drogi powiatowej i gminnej od sklepu w Świętomarzy do boiska sportowego w Tarczku ( przez miejscowość Tarczek Górny), klasa 6a i 6b porządkowały pobocza drogi wojewódzkiej od szkoły w Szerzawach do boiska w Tarczku, klasa 4 i 7 porządkowały teren w pobliżu drogi powiatowej od szkoły do boiska w Brzeziu, klasa 8a i 8b porządkowały terenu w pobliżu drogi wojewódzkiej od szkoły w kierunku boiska w Szerzawach.

Akcja zakończyła się wspólnymi ogniskami na boisku w Tarczku, Brzeziu i Szerzawach.

Organizatorzy „Sprzątania świata 2019” w Szerzawach dziękują dzieciom, młodzieży i opiekunom za aktywne włączenie się w coroczne działania. Podziękowania kierujemy również do władz Gminy Pawłów za wyposażenie nas w rękawiczki i worki na śmieci oraz ich odbiór wyznaczonych miejsc po zakończeniu akcji.

Opracowanie i fotogaleria:Dariusz Kasprowicz

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button