Bez kategorii

Poznajemy piękno Gór Świętokrzyskich

Góry Świętokrzyskie to jeden z ciekawszych regionów turystycznych Polski.

Znajdziemy tu piękne krajobrazy, naturalną roślinność, malownicze wniesienia i doliny, czyste powietrze, ciszę oraz spokój.

Chcąc lepiej poznać region w którym żyjemy i utrwalić zdobytą wiedzę na lekcjach geografii uczniowie klasy piątej pod opieką siostry Wiolety Konopko i wychowawcy klasy Dariusza Kasprowicza wybrali się na wycieczkę krajoznawczą szlakiem : Bodzentyn – Święta Katarzyna – Łysica.

W Bodzentynie rozpoczęliśmy zwiedzanie od kościoła pod wezwaniem św. Stanisława, gdzie oprowadził nas proboszcz parafii ks. dr Leszek Sikorski. Poznaliśmy także historię miasta i życiorys największego XIX wiecznego malarza Kielecczyzny wywodzącego się z Bodzentyna  – Józefa Szermentowskiego. Zwiedziliśmy również odnowiony rynek górny oraz ruiny zamku biskupów krakowskich. Zaś odpocząć i zrelaksować się mogli nasi uczniowie na miejskim placu zabaw położonym na wzgórzu w scenerii ruin zamku.

Następny etap wyjazdu to Święta Katarzyna, miejscowość położona na północnym stoku Łysogór. Stąd udaliśmy się szlakiem  na Łysicę. Mogliśmy podziwiać piękno przyrody, oddychać czystym , leśnym powietrzem i relaksować się słuchając śpiewu ptaków. Rajd zakończył się ponownie zejściem o Świętej Katarzyny, gdzie uczniowie zakupili regionalne pamiątki.

Wyjazd przyniósł wiele uśmiechu i radości oraz wspomógł integrację zespołu klasowego po siedmiomiesięcznym okresie nauki zdalnej.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button