RodziceUczniowie

Przedszkolaki mają swoje święto

     

        „Wszyscy swoje święto mają

           Tańczą, skaczą i śpiewają.

           Przedszkolaki przykład dają

           I też swoje święto mają”  

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto
to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września od udziału w Ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach i zabawach integracyjnych. Przedszkolaki rzucały woreczkami i piłkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Odbyło się także ognisko połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. W dalszej części uroczystości panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Maluchy natomiast próbowały odpowiedzieć na pytanie „ Jaki powinien być super przedszkolak?” i poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Obchody „ Dnia Przedszkolaka” zakończyły się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Wesoła zabawa”.

Opracowanie: M. Ryś

Fotogaleria:  M. Żłobecka, K. Latała

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close