Bez kategorii

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego.

,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” pod takim hasłem został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez KRUS.

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Tegoroczne hasło konkursowe ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” nawiązywało do upowszechnianych od 30 lat przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  sposobów zapobiegania wszelkim wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

W tym roku odbyła się już XI edycja Konkursu, która zaowocowała na terenie naszej szkoły. Pomimo trudności związanych z trzecią falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i wyczerpującej nauki zdalnej, wielu uczniów z naszej szkoły zaangażowali się całym sercem w wykonanie prac, co zauważyła Komisja Konkursowa podczas posiedzenia, które odbyło się 27 kwietnia 2021 r.. Każda praca była niepowtarzalna i wyjątkowa, często zaskakiwała pomysłowością i starannością wykonania.

Dnia 01 czerwca 2021 r. nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu. Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach z klasy IV Patryk Dachowski zajął III miejsce w grupie klas IV-VIII z terenu działania PT KRUS w Starachowicach. Opiekunem była Pani Edyta Maj– nauczyciel plastyki.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button