RodziceUczniowie

Spotkanie ze strażakami.

W dniu 08.10.2019r. dzieci klas 0 ‘’a’’ i 0 ‘’b’’ z Szerzaw wraz ze swymi paniami wybrały się na wycieczkę do PSP w Starachowicach, aby poznać pracę strażaków.

W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie : pożaru, burzy oraz wypadku. Przedszkolaki zwiedziły stanowisko kierowania w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach i wypadkach. Dowiedziały się również w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, które mogły z bliska oglądać a nawet wsiąść za kierownicę i przez chwilę poczuć się jak strażak. Ponadto miały możliwość obejrzenia sprzętu strażackiego, który również wzbudził zaciekawienie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem z uwagą i skupieniem słuchały strażaków.

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom słodkim upominkiem. Życząc wytrwałości w codziennych zmaganiach. Po wizycie dzieci udały się do pizzerii gdzie zjadły pizzę.

Po powrocie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, iż spotkanie ze strażakami pozostanie długo w ich pamięci.

Opracowanie i fotogaleria: M. Żłobecka

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button