Bez kategorii

Sukcesy Anieli Jeziorskiej

Aniela Jeziorska, uczennica klasy VIIIa  kończy już naukę w Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzawach. W bieżącym roku szkolnym, Aniela wielokrotnie brała udział konkursach  języka niemieckiego, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz inne szkoły z terenu Starachowic i naszej gminy. Wszystkie konkursy odbyły się jeszcze w czasie przed ogłoszeniem pandemii i  podjęciem zdalnego nauczania. Uczestnictwo  za każdym razem wiązało się z sukcesem naszej uczennicy  i nagrodami rzeczowymi.

Największym osiągnięciem było zdobycie tytułu finalisty II Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2019/2020. Konkurs obywał się w trzech etapach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim i wymagał znajomości języka w zakresie słuchania, czytania, mówienia, znajomości struktur gramatyczno- leksykalnych oraz wiedzy o kulturze krajów niemieckiego obszaru językowego. Aniela pokonując poszczególne etapy znalazła się wśród grupy uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w województwie.

W konkursach powiatowych Aniela także wykazała się dużymi umiejętnościami językowymi, co owocowało zdobyciem I miejsca w XV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „W świat z niemieckim” organizowanym  przez II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Starachowicach oraz również zajęciem I miejsca w   II Międzyszkolnym  Konkursie Języka Niemieckiego Übung macht den Meister, którego organizatorem była  Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Starachowicach.

Także na etapie gminnym, Aniela  okazała się bezkonkurencyjna zajmując I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego w Rzepinie.

Do konkursu przygotowywała uczennicę mgr Bernadeta Ryś – nauczyciel j. niemieckiego

U progu zbliżającego się końca roku szkolnego, życzymy naszej uczennicy, a wkrótce absolwentce naszej szkoły dalszych sukcesów w przyszłości i rozwijania swoich zdolności językowych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close