Bez kategorii

Sukcesy uczniów z Szerzaw w konkursach przedmiotowych

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły odnieśli duże sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Mateusz Jasiński, uczeń klasy VIII a brał udział w konkursach języka niemieckiego, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz inne szkoły z terenu Starachowic i naszej gminy.

Największym osiągnięciem było zdobycie tytułu laureata IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022. Konkurs obywał się w trzech etapach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim i wymagał znajomości języka w zakresie słuchania, czytania, znajomości struktur gramatyczno- leksykalnych oraz wiedzy o kulturze krajów niemieckiego obszaru językowego. Mateusz pokonując poszczególne etapy znalazł się w czołówce grupy uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w województwie.

Swoimi znakomitymi umiejętnościami językowymi wykazał się również uczestnicząc w innych konkursach języka niemieckiego organizowanych dla szkół podstawowych zajmując:

I miejsce w VIII Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego w Rzepinie;

II miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „W świat z niemieckim” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Starachowicach.

25 kwietnia 2022 r. w sali konferencyjnej w Centrum Kongresowym Targów Kielce, Mateusz uczestniczył w spotkaniu najzdolniejszych młodych ludzi ze Świętokrzyskiego, którzy zdobyli prestiżowe tytuły laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Podczas pięknej gali odebrał medal, dyplom, symboliczny piernik oraz gratulacje z rąk świętokrzyskiego kuratora oświaty, Kazimierza Mądzika, wojewody świętokrzyskiego, Zbigniewa Koniusza oraz dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Jacka Wołowca.

Opiekę nad uczniem sprawowała  mgr Bernadeta Ryś – nauczyciel j. niemieckiego.

Magdalena Kalisz, uczennica klasy VII b brała udział w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach: z języka polskiego, języka angielskiego oraz biologii. Największym osiągnięciem Magdaleny było uzyskanie tytułu finalisty III Wojewódzkiego Konkursu z Biologii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022. Treści i wymagane umiejętności na wszystkich trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim sprawdzały wiadomości i umiejętności określonej w podstawie programowej dla przedmiotu biologia dla II etapu edukacyjnego.

Opiekę nad uczennicą sprawowała  mgr Izabela Kalisz – nauczyciel biologii.

Magdalenie i Mateuszowi życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy!

Serdecznie gratulujemy Rodzicom, dziękujemy za okazane zaangażowanie i wsparcie.

Opracowanie: B. Ryś

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button