Bez kategorii

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

„Uczymy miłości do przyrody, uczymy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je, a jednocześnie przestrzegajmy dzieci, by tego piękna nie niszczyły.”
– H. Zdzitowiecka

Świat dookoła nas bardzo się zmienia. Coraz mniej jest uroczych miejsc i zielonych placów nie dotkniętych niszczycielską działalnością człowieka. Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też i działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Bowiem prawdziwe jest ludowe porzekadło: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.”

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu królował kolor zielony i niebieski. Z okazji tego ważnego święta nasze przedszkolaki   wzięły udział w zajęciach, mających na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem „recykling” i istotę segregowania śmieci. Ponadto najstarsze przedszkolaki realizują program „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci wzięły także udział w Gminnym konkursie plastyczno – technicznym „Eko – zabawka”.

Opracowanie: M. Ryś

Fotogaleria: Panie pracujące w przedszkolu

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button