Bez kategorii

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W dzisiejszym świecie promocja życzliwości jest tematem bardzo aktualnym a nawet pożądanym. Takie wartości jak tolerancja, uczynność, działania na rzecz innych w życiu codziennym stały się jakby mniej widoczne. Skutki braku takich postaw stają się zauważalne  i dotkliwe. Społeczność Szkoły Podstawowej  w Szerzawach  po raz pierwszy zorganizowała Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nauczyciele starali się przypominać w swoim klasowym środowisku o uniwersalnych wartościach związanych z życzliwością. Wszyscy pamiętali o żółtym akcencie w ubiorze na znak solidarności ze świętem. Z kolei uczniowie klas młodszych, wykorzystali materiały promocyjne przygotowane przez panią z biblioteki szkolnej.  Życzliwość, którą należy promować przez cały rok, ma wiele odcieni, a wyrazić ją można  na różne sposoby. W naszej szkole na wiele życzliwości mogą liczyć wszyscy uczniowie bez względu na kulturę, religię czy język. Wspólnie uczymy się wzajemnego poszanowania różnorodności, szacunku do wartości uniwersalnych, dzięki którym możemy  rozwijać się w różnych kierunkach. Tworzymy wspólnotę opartą na tolerancji, otwartości i chęci czynienia pomocy i dobra.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień  to doskonała okazja, by zastanowić się  nad naszymi relacjami z ludźmi. Uśmiech, serdeczność, uprzejmość – przecież to tak niewiele, a ile może zmienić w naszym życiu. To gesty małe, ale wiele znaczące.
Takiego święta nie mogło zabraknąć w  naszej szkole. To dobry moment, aby wyrazić swój sprzeciw wobec złych postaw i zarazić pozytywną energią inne osoby i nauczycieli.

Na koniec oczywiście był czas wspólnych zdjęć i podsumowań, którym towarzyszyła myśl  o potrzebie ciągłego  podnoszenia poziomu naszej życzliwości,  niezbędnej do jednoczenia  naszej społeczności .

Pomysłodawcą była pani Edyta Maj.

Opracowanie i fotorelacja: Edyta Maj

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button