Bez kategorii

UNO – GRA Z 1971 ROKU ZNOWU MODNA!

W naszej szkole, do której uczęszczają dzieci, dość popularnym sposobem spędzania wolnego czasu jest granie w planszówki. Dzisiaj przedstawiam Wam karciankę, którą wielu uczniów odkryło właśnie na szkolnej świetlicy.

UNO to bardzo prosta gra, w której dużą rolę odgrywa losowość. Jest więc idealna jako gra familijna, bo mniej więcej taką samą możliwość wygranej ma rodzic jak i dziecko. Oczywiście – przydają się małe zdolności taktyczne, ale wystarczą takie na poziomie siedmioletniego dziecka.
A oto króciutkie zasady gry:
– karty tasujemy i rozdajemy każdemu graczowi po 7 kart
– jedną kartę zostawiamy na wierzchu i rozpoczynamy grę, wykładając odpowiednie karty według koloru bądź pasującej liczby
– przykładowo na stole leży czerwona jedynka. Możemy zejść ze wszystkich jedynek, bądź wyłożyć dowolną, czerwoną kartę i pasujące do niej elementy (np. czerwone siódemki).
– w talii występują karty specjalne, które umożliwiają:
~ zmianę kolejki
~ dorzucenie przeciwnikowi 2 bądź 4 kart
~ zablokowanie przeciwnika
~ zmianę koloru przed wyłożeniem swojej karty
~ w niektórych taliach można znaleźć kartę, która umożliwia wymianę swoich kart z dowolnie wybranym przeciwnikiem
W przypadku, gdy nie możemy wykonać ruchu – dobieramy karty tak długo, aż wylosujemy właściwą. Oczywiście naszym zadaniem będzie jak najszybsze pozbycie się kart.
Co ciekawe, gra stała się tak popularna, że można w nią grać na smartfonach czy też konsolach… My jednak pozostaniemy przy standardowej wersji 🙂
Opracowanie i fotogaleria: Edyta Maj
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button