RodziceUczniowie

„Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie” A. Einstein

W minionych dwóch tygodniach przedszkolaki z najmłodszej grupy – „Radosne Skrzaty” miały wiele emocji i wrażeń, jakie towarzyszyły im podczas zajęć.  Przedszkolaki brały udział w różnych zajęciach związanych z historią Ziemi – dinozaurami i wulkanami. Dzieci dowiedziały się, że nie jest oczywiste, dlaczego dinozaury wyginęły, ale że są różne teorie na ten temat. Nasi przedszkolacy poznali wiele ciekawostek o życiu dinozaurów, ich nazwach, wielkości, o tym gdzie mieszkały i czym się żywiły. Następnie lepiły z plasteliny wybranego dinozaura – dużą popularnością cieszył się diplodok. Ponadto z masy solnej  odbijały różne ślady z tamtych czasów. Na koniec oglądały bajkę o dinozaurach – „Pradawny ląd”. Jednak najwięcej emocji dostarczyło naszym maluchom skonstruowanie własnych wulkanów, które po przeprowadzeniu eksperymentu okazały się być „aktywne”. Po „wybuchowym” tygodniu przedszkolaki z dużym zaciekawieniem przystąpiły do zgłębiania wiedzy dotyczącej wynalazków. Był to szczególny tydzień, ponieważ każdy z nich mały i duży jest wielkim odkrywcą i wynalazcą. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest „wynalazek” oraz w jaki sposób mają one wpływ na nasze życie. Po uzyskaniu dużej dawki informacji pod koniec tygodnia przedszkolacy sami przeobrazili się w „małych – wielkich wynalazców”, którzy zbudowali swoje własne roboty. Na podsumowanie całego tygodnia dzieciaki mogły przeprowadzić kolejny eksperyment „Jak startuje rakieta?”. Podczas zajęć dzieciakom towarzyszyło dużo radości, a zarazem ciekawości.

Dziękujemy rodzicom, za okazaną pomoc i zaangażowanie w przeprowadzeniu eksperymentów z wulkanami ora zapewnienie dzieciom niezbędnych materiałów.

Opracowanie: M. Ryś

Fotogaleria: A. Bies

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button