RodziceUczniowie

Zbieramy – Pomagamy

Uczniowie naszej szkoły w ramach wolontariatu przyłączyli się do akcji pod hasłem: Korek dla Antosia. Celem jest zbieranie plastikowych nakrętek. Potrzeba jest ich bardzo dużo, by chory Antoś mógł żyć i lepiej funkcjonować na co dzień. Pomoc drugiej osobie nie musi tak naprawdę nic kosztować. Wystarczy, że zaczniemy odkładać nakrętki, które i tak zazwyczaj większość z nas wyrzuca do kosza. Tak więc dodatkowo korzysta na tym przyroda – nakrętki nie trafiają na wysypiska śmieci, nie przyczyniają się do degradacji naszego naturalnego środowiska. Tego typu akcje uwrażliwiają młodych ludzi na losy innych. Uczą, że można pomagać na różne sposoby. Dlatego zbiórki w szkołach stanowią ważny element wychowania prospołecznego.  Warto również wspomnieć jeszcze o jednym „pozytywnym skutku ubocznym” zbierania nakrętek. Jest nim wychowanie ekologiczne, a konkretnie – nauka segregacji odpadów.

Wszystkie nakrętki zostają systematycznie przekazywane do jednego z punktów zbiórki – Sklepu w Szerzawach, który również przyłączył się do tej szczytnej akcji.  Do akcji może włączyć się każdy uczeń naszej szkoły. Zachęcamy uczniów do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączenia w tę szczytną akcję swoje rodziny i znajomych.

Do całej akcji ochoczo zaangażowały się także przedszkolaki wraz z rodzicami. Cieszymy się, że nasi uczniowie są wrażliwi na krzywdę ludzką i chcą nieść pomoc potrzebującym. Dziękujemy za okazaną pomoc i czułe serce.

Opracowanie i fotogaleria: M. Ryś

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button