RodziceUczniowie

Głos dyrekcji szkoły w sprawie zdalnego nauczania w PSP w Szerzawach

Szanowni Nauczyciele i Rodzice, drodzy Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Lucyny i Mieczysława w Szerzawach.

Doświadczenia ostatnich dni, wszystkie trudności i problemy, z którymi wszyscy musimy się borykać pokazują, jak bardzo my – ludzie jesteśmy sobie potrzebni. Kilka ostatnich tygodni to czas próby dla wszystkich.

Przed oświatą stanęło jedno z największych wyzwań- nauczanie zdalne; bez przygotowania, bez właściwego sprzętu, bez fachowej pomocy. Nauczyciele naszej szkoły nie ograniczyli się jednak, tak jak większość placówek, do zadawania dzieciom prac domowych, ale rzetelnie, wykorzystując udostępnione darmowe aplikacje i platformy edukacyjne podjęli niełatwy trud nauczania na odległość. Pracujemy z powodzeniem z aplikacją ZOOM-wideokonferencje oraz na platformie edukacyjnej EDUKATOR.

Pokonujemy trudności wspólnie: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Pomagamy sobie, dzielimy się zdobywaną wiedzą teleinformatyczną oraz techniczną i wreszcie  to, co najistotniejsze – wspieramy siebie nawzajem w tych ciężkich dla wszystkich chwilach. Ufamy, że ten trudny okres niebawem się skończy i wreszcie wrócimy do wspólnych szkolnych spotkań w zwyczajnej, kochanej klasie szkolnej, wśród przyjaciół, wśród ludzi.

W tym trudnym czasie zmagań z epidemią składam serdeczne podziękowania Nauczycielom za sumienne wywiązywanie się z obowiązku zdalnego nauczania, Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji tej formy nauczania.

Życzę wszystkim szczęśliwego powrotu do zwyczajnych, codziennych, jak się okazało fantastycznych obowiązków.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Aurelia Piwko-dyrektor  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Lucyny i Mieczysława w Szerzawach

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close