RodziceUczniowie

Lekcje programowania w naszej szkole

W dzisiejszym cyfrowym świecie nauka programowania jest tak samo ważna i istotna jak nauka czytania, pisania czy liczenia. Współczesne dzieci pociągają nowe technologie, dlatego naukę programowania warto zacząć uczyć od najmłodszych lat.

W naszej szkole  odbyły się zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem zestawów do nauki programowania Lego WeDo. Uczniowie, na podstawie instrukcji, budowali różnorodne roboty, które później programowali w języku LegoWeDo oraz Scratch. Zabawne małpki, ptaszki, groźne lwy, krokodyle i olbrzymy, samoloty, łodzie  czy bramkarz dzielnie broniący swej bramki, wprawiane w ruch i wydające niezwykłe dźwięki – to efekty pracy uczniów stawiających pierwsze kroki w trudnej sztuce programowania. Starsi uczniowie nie ograniczali się jedynie do gotowych wzorców – powstawały również niezwykłe postacie, pojazdy i maszyny konstruowane według całkowicie własnych pomysłów, z równie udanymi próbami samodzielnego tworzenia prostych programów.

Zajęcia pozwoliły dzieciom nie tylko intuicyjnie poznać podstawowe zasady programowania w dwóch różnych językach, ale także uczyły rozwiązywania problemów, rozwijały zdolności manualne, umiejętność pracy zespołowej i komunikacji. A wszystko to w przyjaznej, wesołej atmosferze wspólnej zabawy.

opracowanie i fotogaleria: U. Grunt- Sopińska

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button