Bez kategorii

Podsumowanie konkursów powiatowych 2023

31 marca 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach odbyła się XV edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów „Focus on English”. W etapie powiatowym wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było napisanie testu składającego się z części kulturowej, słuchania oraz części gramatyczno-leksykalnej. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Na podium znalazły się dwie nasze uczennice: Magdalena Kalisz – zdobywczyni II miejsca oraz Izabela Nieckula, która zajęła III miejsce. Uczennice do konkursu przygotowała pani Magdalena Rabajczyk.

1 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym  im. Stanisława Staszica w Starachowicach odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Z Przyrodą za Pan Brat”.
W etapie powiatowym wzięło udział 35 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu starachowickiego. Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, rozwiązując sprawdzian testowy składający się z pytań zamkniętych oraz otwartych z biologii i chemii. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Maja Jarosz oraz Magdalena Kalisz. Zwycięzcą VII edycji konkursu została Magdalena Kalisz, a Maja Jarosz zajęła 6. miejsce. Uczennice do konkursu przygotowały: pani Ewa Kutera oraz pani Izabela Kalisz.

15 kwietnia w II LO miał miejsce finał XVII Powiatowego Turnieju Matematycznego „Matematyka i ja w otaczającym świecie” przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych powiatu starachowickiego. Turniej rozgrywany był pod Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Starachowickiego. W finałowych zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba 42 uczniów wyłonionych wcześniej
w eliminacjach szkolnych. Zwycięzcą turnieju została Izabela Nieckula. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Ewa Kutera.

Wszystkim Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.