Bez kategorii

Andrzejki 2022

,,Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb.
Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich
przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’

I tak właśnie było też w Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzawach.  29.11.2022 r. odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie klasy VI a  i VIII a, którzy pod opieką pań: Edyty Śmigielskiej i Ewy Kutery przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie  i wychowawcy  mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze, wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny  andrzejkowy bal. Dzieci zadowolone wróciły do domów pełne wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Opracowanie: Ewa Kutera

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button