Bez kategorii

Sukcesy lekkoatletów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach

Dnia 09 czerwca 2022 r.na stadionie w Staszowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych rocznik 2007-2008. Wydarzenie organizował Szkolny Związek Sportowy w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach rywalizowali w biegu sztafetowym 4 x 100m. Konkurencja ta wymaga nie tylko umiejetności sprinterskich ,ale także precyzyjnej zmiany pałeczki sztafetowej w biegu z maksymalną prędkością.Uczniowie z Szerzaw w składzie: Piotr Pajdo, Kacper Matysek,Jakub Milanowski,Jakub Żelazny uplasowali się wśród najlepszych sztafet w województwie zajmując III miejsce .

Dnia 14 czerwca na stadionie w Sandomierzu odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci rocznik 2009-2011.Uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach Róża Kalisz wśród dużej konkurencji zajęła V miejsce w województwie w skoku w dal.

Róża Kalisz to indywidualnie najlepsza zawodniczka Gminy Pawłów w czwórboju lekkoatletycznym w skład którego wchodzi bieg na 60 m.,skok w dal,rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 600 m. Drugą zawodniczką gminy w czwórboju  została Amelia Witkowska. Wśród chłopców najlepszy w skoku w dal to Piotr Sadło .Natomiast w rywalizacji trójboistek rocznik 2011-2012 najlepsza okazała się  Agata Gawęcka w biegu na dystansie 60 m.

Ogromne gratulacje

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button