Bez kategorii

Szanuj, nie hejtuj

Publiczna Szkoła Podstawowa w Szerzawach przyłączyła się do udziału w akcji  zainicjowanej przez wojewodę świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza – „Świętokrzyskie nie hejtuje”. W głównej mierze była to akcja informacyjna i edukacyjna, która miała zwiększyć świadomość społeczną groźnego zjawiska, jakim jest hejt. W trakcie trwania akcji poruszane były zagadnienia dotyczące przyczyn mowy nienawiści, rozpoznawania hejtu i znajomości różnorodnych jego form.

W klasach IV- VIII nauczyciele i wychowawcy przeprowadzili zajęcia dotyczące zjawiska hejtu i cyberprzemocy. Uczniowie obejrzeli spot promujący kampanię, w którym brali udział aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz podjęli dyskusję na temat konsekwencji działań hejterów.

W akcję aktywnie włączył się Samorząd Szkolny wraz z opiekunami przygotowując okolicznościową gazetkę oraz ściankę dobrego przekazu, na której uczniowie robili  sobie zdjęcie lub selfie, potem udostępniali z hasztagiem #świętokrzyskieNIEhejtuje.

Wśród starszych uczniów, pani pedagog  przeprowadziła działania diagnozujące skalę tego problemu w środowisku lokalnym szkoły.

Udział szkoły w kampanii jest odpowiedzią na nasilającą się falę hejtu we współczesnym świecie, zarówno wirtualnym, jak rzeczywistym. Społeczność szkolna promując hasło „stop hejtowi” identyfikowała się z przesłaniem, że każdy człowiek bez względu na wiek, poglądy czy kolor skóry zasługuje na szacunek i nikt nie ma prawa go prześladować, poniżać lub wyśmiewać.  Szanując innych, szanujemy również siebie.

opracowanie: Bernadeta Ryś

fotogaleria: Monika Nowak-  Matysek

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button