Bez kategorii

Gminny Konkurs Ekologiczny „Ekologię znamy i o środowisko dbamy” – edycja trzecia

W dniu 21 kwietnia 2022 roku w PSP w Szerzawach odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego pt. „Ekologię znamy i o środowisko dbamy”. Myślą przewodnią tegorocznego konkursu była ochrona przyrody w obrębie parków krajobrazowych województwa świętokrzyskiego. Poruszane były także ogólne zagadnienia ekologiczne oraz sprawdzana wiedza ze znajomości działań proekologicznych na terenie Gminy Pawłów. Konkurs przygotowali nauczyciele biologii i geografii: Aneta Wojteczek i Dariusz Kasprowicz.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z ośmiu szkół podstawowych z terenu Gminy Pawłów.

Konkurs odbył się w formie zdalnej na platformie Quizizz oraz za pomocą platformy TEAMS. Zmagania uczestników konkursu otworzyła Pani Izabela Kalisz – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach podkreślając zalety posiadania wiedzy z zakresu ekologii i wykorzystania jej w życiu.

Zmagania konkursowe zakończyły się zwycięstwem Jakuba Borkowskiego, ucznia PSP w Jadownikach, drugie miejsce zdobył: Jakub Dudzic,także uczeń PSP w Jadownikach. Zaś trzecie miejsce przypadło Lenie Arczewskiej – uczennicy PSP w Rzepinie. Wyróżniono również: Patryka Czuryłowskiego z PSP Radkowiece, Lenę Zabawską z PSP Chybice, Maję Jarosz z PSP Szerzawy.

Dyrekcja szkoły oraz organizatorzy konkursu składają gratulacje uczestnikom konkursu, a szczególnie jego zwycięzcom, życząc dalszych sukcesów w edukacji. Podziękowania składamy także na ręce opiekunów uczniów za przygotowanie młodzieży do zmagań konkursowych i kształtowanie wśród wychowanków postaw proekologicznych.

Opracowanie: Aneta Wojteczek

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button