Bez kategorii

„Plastik? Rezygnuję!”

Akcja „Sprzątanie świata – Polska  2020”. Już 27 raz wyruszyliśmy posprzątać Polskę!
I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie  różniła się  od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

W dniu 21 września 2020 roku  Szkoła Podstawowa w Szerzawach włączyła  się w akcję „Sprzątania świata w edycji 2020”. Wychowawcy i opiekunowie wraz  z wychowankami udali się w wyznaczonych kierunkach w celu usunięcia śmieci zalegających wzdłuż dróg.

Klasy zerowe porządkowały plac zabaw, klasy 1-3 porządkowały  plac szkoły i przyległe  boiska sportowe, klasa 5 i 6a porządkowały pobocza drogi powiatowej  i gminnej od sklepu w Świętomarzy do boiska sportowego  w Tarczku ( przez miejscowość Tarczek Górny), klasa 7a i 7b porządkowały pobocza drogi wojewódzkiej  od szkoły w Szerzawach do boiska w Tarczku, klasa 6b i 8 porządkowały teren w pobliżu drogi powiatowej od szkoły do boiska w Brzeziu, klasa 4a i 4b porządkowały terenu w pobliżu drogi wojewódzkiej od szkoły w kierunku boiska w Szerzawach.

Akcja zakończyła się klasowymi  ogniskami na boisku w Tarczku, Brzeziu i Szerzawach.

Dyrekcja i organizatorzy „Sprzątania świata 2020” Publicznej Szkoły Podstawowej  w Szerzawach

dziękują dzieciom, młodzieży i opiekunom za  aktywne włączenie się w  działania ekologiczne. Podziękowania kierujemy  również do władz Gminy Pawłów  za wyposażenie nas w  rękawiczki i worki na śmieci oraz ich odbiór wyznaczonych miejsc po zakończeniu akcji.

opracowanie i fotogaleria: D. Kasprowicz

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button